Aktualności

Dlaczego organizujemy szkolenie Bezpieczny Zawodnik?

Stoimy na stanowisku, że poprawne przeprowadzenie treningu, to także przeprowadzenie go w sposób bezpieczny, zarówno dla Zawodników jak i Trenera. Bezpieczeństwo postrzegamy nie tylko jako przestrzeń i wyposażenie odpowiednie dla danej dyscypliny sportowej, ale także jako stworzenie bezpiecznego środowiska do uprawiania sportu.

Czy jest dla nas bezpieczny sport?

Słowo „bezpieczeństwo” w tym wpisie będzie odmieniane przez wiele przypadków.
Wielokrotnie spotykamy się z wątpliwościami czy nasz sport jest bezpieczny. Owszem, jest źródłem wielu kontuzji, nie mniej, nie jest to najbardziej kontuzjogenny sport na świecie (o kontuzjach w cheerleadingu mogą Państwo przeczytać tutaj).
Zadaniem trenera jest nie tylko poprawne przygotowanie treningu pod kątem sportowym, jakim jest poprawne przeprowadzenie treningu w optymalnych warunkach, to jeszcze zadbanie o to, aby Zawodnicy czuli się dobrze.
To samopoczucie może być postrzegane wielowymiarowo. Przede wszystkim Zawodnik musi lubić przebyć wśród członków swoich drużyn. Oczywiście, nie można wymagać, aby wszyscy w drużynie byli najlepszymi przyjaciółmi, to jednak wzajemna akceptacja i szacunek jest niezbędnym minimum. I jest to również zadanie dla Trenera.
W tym miejscu warto zwrócić uwagę na prawidłowe odżywianie oraz regenerację. Odżywianie i regeneracja są ze sobą mocno związane. W regeneracji ważną rolę też odgrywa wypoczynek. Kwestia przetrenowania też jest w kręgu zainteresowań trenerskich. Przemęczony zawodnik nie tylko nie osiągnie zakładanych wyników, a także szybko się wypali i może się tak zdarzyć, że opuści drużynę, a także uprawianie sportu.

Pisaliśmy wcześniej o akceptacji w grupie zawodniczej. A co jeśli Zawodnik nie akceptuje siebie sam? Np, kiedy jego wygląd odbiega od przyjętych standardów lub co gorsza…. odbiega tylko w jego mniemaniu? Zaburzenia odżywiania, to również temat, który będzie poruszany podczas szkolenia Bezpieczny Zawodnik.

Bezpieczeństwo Zawodnika to także jego bezpieczeństwo w Internecie. Czy jako Trener, zastanawiasz się nad tym, czy umieszczanie zdjęć Zawodnika w Internecie z „oznaczeniem” jego prywatnych social mediów jest bezpieczne?
Czy zastanawiasz się nad tym, czy Zawodnikowi nie grozi bycie nękanym czy molestowanym? Są tematy trudne, ale je też trzeba podjąć.
Bezpieczeństwem jest również zadbanie o to, aby Zawodnicy mieli wykupione odpowiednie ubezpieczenie. Czy czytasz Ogólne Warunki Ubezpieczenia? Czy nie masz czasu, a tekstu i tak jest za dużo i jest zbyt szczegółowy? A może po prostu ufasz swojemu brokerowi ubezpieczeniowemu?

Dlatego poszukujemy Ambasadorów Bezpiecznego Sportu

Zależy nam na tym, aby idea Bezpiecznego Sportu i Bezpiecznego Zawodnika nie była marginalizowana. Mamy pełną świadomość, że powiedzenie „wszystko jest dobrze, dopóki się nic nie stanie” jest bardzo aktualne i niestety, chyba zawsze aktualne.

Dlatego też poszukujemy Ambasadorów Bezpiecznego Sportu, którzy użyją swoich kontaktów, aby propagować wpisy na tym blogu, a także samo szkolenie Bezpieczny Zawodnik.
Wierzymy w to, że bezpieczeństwo zawodników jest istotne dla każdego Trenera, niezależnie od poziomu zaawansowanie jego grupy, a także ilości treningów czy rodzaju uprawianego sportu.

Zatem możesz dołączyć do nas i wykazać się swoim profesjonalizmem i poważnym traktowaniem swoich Zawodników. Czy bez nich nadal miałbyś swoją drużynę?

Idea jest bardzo prosta. Jeśli 5 Twoich znajomych weźmie udział w Szkoleniu Bezpieczny Zawodnik, wtedy Ty, jako nasz Ambasador dostęp do szkolenia otrzymasz bezpłatnie.

Zatem, jeśli dla Ciebie bezpieczeństwo w sporcie jest również ważne Zostań naszym Ambasadorem i promuj Bezpieczeństwo w Sporcie!

Napisz do nas kontakt@bezpiecznyzawodnik.pl !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *